Egzekucje komornicze

Egzekucje komornicze

Kredyty – wady i zalety
Jak wiemy, ludzie w życiu mają różne potrzeby i dążą do tego, aby jak najwięcej z nich zrealizować. Jednak niektóre mogą być bardzo kosztowne i nie mamy środków, aby je zrealizować. Co można zrobić w takiej sytuacji?
Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu. Jeśli bank oceni pozytywnie naszą zdolność kredytową, powinniśmy taki kredyt uzyskać, co pozwoli na zrealizowanie naszych pragnień. Kredyty dają wiele możliwości, natomiast należy pamiętać, że należy je regularnie spłacać, ponieważ konsekwencje nierobienia tego mogą być dla nas przykre. Na początku zwlekania ze spłatą zostaną nam naliczone dodatkowe odsetki oraz dostaniemy wezwania do zapłaty. Jeśli to nie da efektów, bank rozwiąże umowę kredytową i przystąpi do procesu windykacji, czyli zmuszenia dłużnika do spłaty należności. Windykator może skierować sprawę do sądu, a jeśli on wyda tytuł egzekucyjny, do akcji wkracza komornik. Egzekucje komornicze to procesy, podczas których komornik zajmuje majątek dłużnika, aby oddać należności kredytodawcy. Dochodzi to tego w ostateczności.
Kredyty dają możliwość na realizację naszych potrzeb, jednak ich wzięcie stanowi ryzyko, ponieważ gdy nie będziemy oddawać długu, czekają nas bardzo przykre konsekwencje.

About