Jak zarabiać na Facebooku?

Jak zarabiać na Facebooku?

Jak zarabiać na Facebooku?

jak zarabiać na facebooku, reklama na facebooku
Zapewne posiadasz w swoim domu wiele przedmiotów np. książek, gier planszowych, ubrań, gier komputerowych itp. rzeczy, które tylko zalegają Ci w domu i chętnie byś się ich pozbył. A może dobrym rozwiązaniem byłaby ich sprzedaż? Lepiej przecież coś zarobić na swoim majątku, niż rozdawać za darmo. Jeżeli masz coś wartego więcej niż 10 zł i chcesz się pozbyć przysłowiowych „śmieci” z domu, to może czas pomyśleć o ich sprzedaży? Być może do głowy w tym momencie przychodzi ci Allegro. Problem z Allegro jest taki, że portal ten pobiera parę opłat za korzystanie z jego usług np. opłatę za wystawienie przedmiotu, za dodanie większej liczby zdjęć, w razie kupna pobiera prowizję procentową od sprzedaż itp. A gdyby tak spróbować sprzedaży w innym miejscu np. na popularnym serwisie społecznościowym Facebook?

Większość osób ma konto w tym serwisie. Zapewne masz je tam i Ty. Czas wykorzystać potencjał swoich znajomych i ich siłę nabywczą. Sprzedaż na Facebooku to bardzo przyjemny sposób dorobienia sobie do pensji.

Uważaj na przepisy i podatki!

Oczywiście mam tutaj na myśli sprzedaż okazjonalną, która nie ma znamion prowadzenia działalności gospodarczej. Gdybyś chciał sprzedawać np. kilkadziesiąt rzeczy miesięcznie to musiałbyś założyć działalność gospodarczą i płacić podatki do Urzędu Skarbowego (VAT oraz PIT) i płacić składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZOBACZ: Jak i gdzie szukać pracy w Internecie?

Pamiętaj także, że zgodnie z ustawą o podatku od czynności cywilnoprawnych (z dnia 9 września 2000 r. ze zm.) jeżeli sprzedajesz rzeczy warte więcej niż 1000 zł to kupujący musi zapłacić od nich podatek od czynności cywilnoprawnych (więcej szczegółowych informacji znajdziesz w ustawie). Warto go o tym poinformować.

Jeżeli interesuje Cię sprzedaż towarów w Internecie i chciałbyś rozwinąć się w tej działalności, to na początek polecam Ci ebooka Jak samodzielnie założyć sklep internetowy autorstwa Witolda Wrotka. Ebook opisuje krok po kroku jak zabrać się za sprzedawanie i zarabianie w sieci. Świetna książka, która pozwoli Ci wejść w rynek e-commerce.

About