Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej? Przecież to nie możliwe!
Wiele osób zastanawia się, czy istnieje możliwość ubiegania się o kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej. Owszem możliwe jest takie rozwiązanie, jednak warto na początku dowiedzieć się paru ważnych spraw dotyczących całego tematu.

Zaczynając od podstawowych zagadnień, należy ustalić, czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny jest to kredyt przeznaczony na spłatę zadłużeń bieżących, do których należeć mogą spłaty rat innego kredytu, bądź innych tego typu zadłużeń.

Pierwsze pojęcie zostało wyjaśnione, zatem czym jest zdolność kredytowa?
Jak sama nazwa wskazuje zdolność kredytowa to zdolność do zaciągania kredytów. Banki nie mogą pochopnie udzielać kredytów oraz liczyć na to, że każda osoba jest uczciwa i spłaci swoje zobowiązania. Z tego powodu przed udzieleniem kredytu pracownicy bankowi analizują zdolność kredytową osób ubiegających się o skorzystanie z kredytu. Podstawowym czynnikiem przez nich ocenianym są źródła dochodów, na podstawie których mogą oszacować, czy dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Dlaczego więc możliwy jest do zaciągnięcia kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?
Zwykle kredyt konsolidacyjny zaciągany jest na niezbyt wysokie sumy, które kredytobiorca powinien spłacić, kiedy tylko otrzyma swoją wypłatę, jednak aby mieć możliwość zaciągnięcia takiego kredytu, kredytobiorca musi mieć dobrą historię kredytowania w BIK oraz w ocenie banku odpowiednio wysoką zdolność kredytową.
Dzisiaj najłatwiej skorzystać z ofert firm pożyczkowych, które pozwalają na spłatę innych zobowiązań. Ofert takich nie jest jednak zbyt wiele, dlatego zaciąganie kolejnych zobowiązań kredytowych jest zwykle wybierane jako ostateczne rozwiązanie.

About