Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje

Pireneje to pasmo górskie rozciągające się na przestrzeni trzech państw: Hiszpanii, Francji i Andory i są trzecim najwyższym pasmem górskim w Europie. Góry niezwykle piękne, jednak odwiedzane znacznie rzadziej, niż na przykład Alpy, a naprawdę szkoda, bo góry zachwycają swoją urodą.

Pireneje są idealnym miejscem na piesze wędrówki i obserwacje przyrody. Bogata flora i fauna dostarcza niesamowitych wrażeń, nie tylko dla zapalonych podróżników i przyrodników, ale także dla okazjonalnych turystów. Trzeba jednak pamiętać, że z górami nie ma żartów, nawet gdy są one tak zachwycające jak Pireneje. Pogoda w górach potrafi ulec nagłemu załamaniu, dlatego warto o tym pamiętać, zanim udamy się na pieszą wędrówkę.

Urodę tych gór doceniła również Światowa Organizacja Ochrony Środowiska wpisując teren wokół szczytu Monto Perdido na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto, na własne oczy przekonać się dlaczego tak wiele osób jest nieziemsko zachwyconych tymi górami. Wystarczy kilka chwil na szlaku, by poczuć to samo.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

About